Musiikki solahti Aspin talon idylliin – musiikkiopiston toimiala yhä laajennettavissa

Musiikkipainotteiselle 1. luokalle haku päättyy perjantaina. Kankaanpään Opiston upeissa puitteissa musiikkia harrastavat sekä vauvat, lapset että aikuiset.

Koskaan ei ole myöhäistä aloittaa. Musiikkiopiston avoimen osaston aikuisopiskelijana Akseli Reho kokee saaneensa paljon uutta tietoa musiikkipedagogi Ville-Markus Mikkilältä.

2.3. 15:30

Musiikkiopiston toiminta Pohjois-Satakunnan kansanopiston kannatusyhdistyksen alaisuudessa on saanut hyvin jalansijaa koko kansan opinahjona. Aikuisopiskelijoiden määrä on lisääntynyt apulaisrehtori Eeva Kulhuan mukaan.

Musiikkiopiston viesti on selkeä: Musiikki kuuluu kaikille. Sen seurauksena muun muassa senioreiden oma muskari käynnistyi heti, kun toive esitettiin.

Seuraa ja lue artikkeliin liittyviä aiheita

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?

Mainos