Katso tulokset: Kankaanpään koulujen välisiin maastojuoksuihin otti osaa 320 juoksijaa

Kankaanpään koulujen välisiin maastojuoksuihin otti osaa peräti 320 juoksijaa. Kuvassa starttaa 1. luokan tytöt.

1.6. 20:14

Kankaanpään koulujen väliset maastojuoksukilpailut juostiin keskiviikkona Kankaanpään liikuntakeskuksen maastoissa.

Muutaman vuoden tauon jälkeen järjestettyihin kilpailuihin otti osaa peräti 320 1–6- luokkalaista kankaanpääläiskoululaista.

Kankaanpään koulujen välisten maastojuoksujen tulokset

1. luokka tytöt

1.Olivia Hakala Keskusta 2.39

2.Inna Vaajasaari Keskusta 2.39,5

3.Venla Viinamäki Keskusta 2.44

4.Hilda Mustaniemi Keskusta 2.48

5.Hilla Viitasalo Keskusta 2.49

6.Helmi Mato-oja Keskusta 2.57

7.Diana Smirnova Kangasmetsä 2.59

8.Venla Koota Kangasmetsä 3.01

9.Veera Vainionpää Kyynärjärvi 3.02

10.Kamila Cherniavska Hongon koulu 3.06

11.Vanessa Vanhahonko Hongon koulu 3.12

12.Jenna Puputti Kangasmetsä 3.15

13.Mette Kankaisto Kangasmetsä3.15,1

14.Pihla KorpelaKeskusta 3.17

15.Veera Rantala Vihteljärvi 3.19

16.Ellie Kuusisto Hongon koulu 3.21

17.Siiri Söderlund Keskusta 3.22

18.Jannika Viitanen Keskusta 3.26

19.Sanni Arola Niinisalo 3.27

20.Seela Kerola Keskusta 3.27,4

21.Aada Huhtamäki Keskusta 3.28

22.Linda Heino Venesjärvi 3.28,5

23.Alexandra Keväänranta Hongon koulu 3.32

24.Adele Ylikoski Kyynärjärvi 3.33

25.Neea Marjamäki Kangasmetsä 3.33,2

26.Nella Alhonmäki Kangasmetsä 3.36

27.Fanny Peltomäki Vihteljärvi 3.38

28.Iiris Poutala Keskusta 3.40

29.Clarissa Grönfors Keskusta 3.45

30.Jade Latvajärvi Venesjärvi 3.47

31.Katja Ignasova Keskusta 3.58

32.Erika Eloranta Kangasmetsä 3.59

33.Oona Sandelin Keskusta 4.00

34.Noora Tuominen Hongon koulu 4.04

35.Netta Vesilahti Venesjärvi 4.32

1. luokka pojat

1.Väinö Uusitalo Keskusta 2.25

2.Kosti Vuorinen Keskusta 2.25,6

3.Sulo Vehkamäki Keskusta 2.27

4.Kacper Bednarz Keskusta 2.34

5.Oiva LamminmäkiNiinisalo 2.41

6.Eliel Lehtinen Kangasmetsä 2.44

7.Oliver Kossi Kangasmetsä 2.46

8.Ilmari Luoma Vihteljärvi 2.47

9.Eino Heiskanen Keskusta 2.47,4

10.Jesper Kuosa Keskusta 2.48

11.Daniel Seppälä Keskusta 2.49

12.Luukas Leppihalme Keskusta 2.50

13.Iivari Mattila Vihteljärvi 2.54

14.Joonas Salmi Venesjärvi 2.56

15.Aaro Rainerma Keskusta 3.00

16.Aleksi Hirvikangas Keskusta 3.01

17.Matti Kulmala Keskusta 3.02

18.Jalmari Haapalehto Hongon koulu 3.09

19.Niklas Katajamäki Niinisalo 3.10

20.Vili Sinkkonen Venesjärvi 3.11

21.Elmeri Ylinentalo Keskusta 3.12

22.Samuel Kenttä Niinisalo 3.14

23.Eeli Uusi-Rajasalo Keskusta 3.16

24.Arttu Salko Keskusta 3.18

25.Santtu Lindström Keskusta 3.31

26.Joona Järvenranta Keskusta 3.39

27.Aatos Aho Kangasmetsä 3.47

28.Elyas Yildirim Kangasmetsä 4.09

29.Nooa Heinäaho Keskusta 4.15

30.Huuko Hakasalo Keskusta 4.15,6

31.Patrik Liimu Kangasmetsä 4.43

32.Arttu Lahti Kangasmetsä 6.33

2. luokka tytöt

1.Iida Uusila Hongon koulu 2.32,5

2.Janna Pajula Hongon koulu 2.33,2

3.Anni Mäkitalo Venesjärvi 2.43,2

4.Hertta Räikkälä Keskusta 2.43,5

5.Inkeri Uusitalo Vihteljärvi 2.46,8

6.Viivi Leppiniemi Hongon koulu 2.52,3

7.Emma Lindroos Kangasmetsä 2.55,2

8.Edith Paldanius Kangasmetsä 2.56,2

9.Isabella Seppälä Keskusta 2.56,7

10.Aino Kivioja Hongon koulu 2.57,5

11.Laura Mäkinen Keskusta 3.05,1

12.Ellen Autio Keskusta 3.09,9

13.Sara Mäkelä Keskusta 3.11,3

14.Jenny Kalliomäki Keskusta 3.11,6

15.Roosa Vierula Kyynärjärvi 3.12,6

16.Inka Markkola Niinisalo 3.13,9

17.Milja Tamminen Keskusta 3.20,0

18.Inna Haapala Keskusta 3.21,8

19.Elliida Helkamäki Keskusta 3.23,1

20.Helmi Marjamäki Keskusta 3.32,3

21.Sara Maikola Kangasmetsä 3.33,2

22.Milja Kivimäki Kangasmetsä 3.35,4

23.Matilda Kuuskoski Kangasmetsä 3.35,8

24.Milla Leppänen Hongon koulu 3.36,4

25.Eerika Nurmela Kangasmetsä 3.36,8

26.Riia Ylijoki Keskusta 3.37,2

27.Tuuli Ala-Hannula Keskusta 3.50,2

28.Minttu Kulmala Niinisalo 3.52,3

29.Saga Sivula Keskusta 3.54,2

30.Nuppu Liimatainen Keskusta 3.55,9

31.Nella Hakanen Keskusta 3.59,1

32.Marika Kaivola Venesjärvi 4.03,3

33.Nea Valli Venesjärvi 4.08,4

2. luokka pojat

1.Samuel Sten Keskusta 2.15

2.Luca Kulmala Kangasmetsä 2.25,6

3.Oskari Kivimäki Kangasmetsä 2.25,7

4.Yegor Skyba Hongon koulu 2.31,5

5.Miska Viitanen Keskusta 2.33

6.Elias Isosävi Niinisalo 2.33,2

7.Eino Hietakangas Keskusta 2.33,6

8.Donát Bozvai Kangasmetsä 2.33,8

9.Matias Mattila Keskusta 2.39,0

10.Iivari Männistö Kyynärjärvi 2.44

11.Somar Kuuskoski Venesjärvi 2.41,5

12.Väinö Koskensalo Keskusta 2.44,7

13.Veikko Ylilammi Vihteljärvi 2.48,6

14.Väinö Saimala Keskusta 2.50,2

15.Matti Virolainen Keskusta 2.53,4

16.Elias Vilander Keskusta 2.58,0

17.Eemil Eloranta Keskusta 2.58,2

18.Juuso Häkkinen Keskusta 2.59,9

19.Nooa Helkamäki Kyynärjärvi 3.01,7

20.Iisakki Peltonen Kyynärjärvi 3.07,3

21.Joel Mikkola Venesjärvi 3.10,5

22.Mikael Leppänen Kangasmetsä 3.15,2

23.Matias Salomäki Kangasmetsä 3.16,3

24.Martti Ruuhimäki Vihteljärvi 3.28,4

25.Jare Mattila Vihteljärvi 3.29,8

26.Alex Haapapuro Keskusta 3.44,3

27.Jomi Koskinen Keskusta 3.45,3

28.Antti Kamppi Kangasmetsä 3.49,6

29.Jon Tuohela Keskusta 4.13,5

30.Nikita Sakara Hongon koulu 4.43,8

3. luokka tytöt

1. Lotta Heininen Keskusta 4.13,7

2. Emily Väkeväinen Kangasmetsä 4.48,1

3. Lotta Aaltonen Kyynärjärvi 4.57,5

4. Minea Mäenpää Keskusta 5.01,8

5. Iris Järvinen Keskusta 5.09,8

6. Milla Nousiainen Kangasmetsä 5.15.0

7. Aino Välimäki Keskusta 5.15,3

8. Ida Jaakkola Venesjärvi 5.16,9

9. Selma Toivonen Vihteljärvi 5.23,4

10. Sara Järvinen Keskusta 5.37,1

11. Ella Mukkala Vihteljärvi 5.41,1

12. Juulit Ylikoski Kangasmetsä 5.46,7

13. Jasmin Ritakorpi Kangasmetsä 5.47,0

14. Hertta Husari Keskusta 5.52,1

15. Lila Ylikoski Kyynärjärvi 5.53,5

16. Siiri Kenttä Niinisalo 6.07,5

17. Josefiina Silmunmaa Kyynärjärvi 6.10,7

18. Katariina Piispanen Kangasmetsä 6.13,0

19. Maisa Lahti Kangasmetsä 6.38,5

20. Vilma Ranne Keskusta 6.39,7

21. Emilia Kangasniemi Kangasmetsä 6.40,5

22. Siiri Ruuhimäki Vihteljärvi 6.42,7

23. Karin Tara Keskusta 6.59,7

3. luokka pojat

1. Juho Viljanen Venesjärvi 3.44,6

2. Kristian Vanhahonko Hongon koulu 4.10,7

3. Paavo Salomaa Kangasmetsä 4.13,6

4. Ville Kangas Kangasmetsä 4.14,4

5. Viljami Heikkilä Keskusta 4.14,7

6. Eino Lamminmäki Niinisalo 4.23,4

7. Iisakki Uusitalo Vihteljärvi 4.23,6

8. Eino Korkeakoski Keskusta 4.29,4

9. Vilho Korpunen Kangasmetsä 4.32,6

10. Ossi Peurala Kangasmetsä 4.33,7

11. Vili Syvänen Keskusta 4.34,7

12. Lari Lilja Keskusta 4.36,1

13. Lukas Sten Keskusta 4.38,6

14. Oula Marttila Keskusta 4.41,5

15. Jimi Rudenberg Kangasmetsä 4.52,1

16. Viljo Viitasalo Keskusta 4.58,5

17. Hosu Toivanen Keskusta 5.02,3

18. Aku Kangasniemi Kyynärjärvi 5.04,4

19. Joona Korkeamäki Keskusta 5.04,6

20. Paavo Räikkälä Kyynärjärvi 5.17,6

21. Leon Smolin Kyynärjärvi 5.20,4

22. Nico Tomann Keskusta 5.21,6

23. Arttu Palojoki Kangasmetsä 5.32,6

24. Anton Grönfors Keskusta 5.37,0

25. Sviatoslav Trachuk Keskusta 5.42,4

26. Jonne Penttonen Keskusta 5.54,5

27. Lauri Saarijoki Keskusta 6.04,5

28. Jere Esala Keskusta 6.23,2

29. Niilo Joensuu Keskusta 6.34,8

30. Toivo Vuorela Keskusta 6.35,1

31. Veetu Riipi Keskusta 6.46,6

32. Catalin-A Asproiu Keskusta 6.48,0

33. Justus Kulmala Niinisalo 6.52,0

4. luokka tytöt

1.Aino Hietaoja Kangasmetsä 4.04,8

2.Vilja Reho Keskusta 4.14

3.Iina Mäkitalo Venesjärvi 4.16

4.Tilda Jaakkola Venesjärvi 4.25

5.Isabella Hietikko Keskusta 4.27

6.Aliisa Ryynänen Keskusta 4.33

7.Aada Kuusjärvi Keskusta 4.35

8.Mila Halminen Kangasmetsä 4.44

9.Fanni Ylinentalo Kangasmetsä 4.44,3

10.Ella Lindroos Kangasmetsä 4.47

11.Juulia Harjunen Keskusta 5.14

12.Sofia Lehtimäki Kyynärjärvi 5.34

13.Silja Mäkelä Kyynärjärvi 5.42

14.Milja Kortetmäki Kyynärjärvi 5.42,4

15.Emmi Starck Keskusta 5.43

16.Suvi Arola Niinisalo 5.45

17.Vilja Kivioja Keskusta 6.10

18.Sanni Kujansuu Keskusta 6.11

19.Iida Jokela Kangasmetsä 6.14

20.Taru Tuuri Kangasmetsä 6.18

4. luokka pojat

1. Nestori Ruuskanen Keskusta 3.55

2. Eelis Votshenko Keskusta 3.55,7

3. Viljami Ruuskanen Keskusta 3.56,5

4. Juho Kuuskoski Venesjärvi 4.02,8

5. Viljo Vehkamäki Keskusta 4.03,7

6. Paavo Peltonen Kyynärjärvi 4.05,8

7. Viljami Vanhahonko Hongon koulu 4.07,6

8. Emil Bednarz Keskusta 4.12,4

9. Miikka Kotta Keskusta 4.15,8

10. Nikolai Latvajärvi Venesjärvi 4.17,2

11. Veikka Reho Keskusta 4.25.0

12. Eemeli Hietaoja Venesjärvi 4.27.0

13. Gohan Chatellain Kangasmetsä 4.39,9

14. Aleksi Kuusisto Kangasmetsä 4.44,0

15. Niklas Kossi Kangasmetsä 4.48,1

16. Konsta Höysniemi Kangasmetsä 4.49,2

17. Aatu Salmi Venesjärvi 5.01,9

18. Kim Kossi Kangasmetsä 5.04,7

19. Jaro Latvajärvi Venesjärvi 5.10.0

20. Jere Puputti Kangasmetsä 5.10,5

21. Iisakki Levula Kyynärjärvi 5.13,2

22. Benjamin Paajanen Kangasmetsä 5.13,9

23. Iivari Vainionpää Kangasmetsä 5.14,4

24. Aleksi Salmi Keskusta 5.19,7

25. Alvar Paldanius Kangasmetsä 5.33,7

26. Waad Sheekhoo Keskusta 5.37,8

27. Arn Myllymäki Kangasmetsä 5.46,8

28. Joonatan Leppänen Keskusta 5.49,3

29. Nestori Kahila Kangasmetsä 5.52,8

30. Niilo Heinäaho Keskusta 5.58,6

31. Tatu Peltomäki Keskusta 6.01,0

32. Aaro Hietikko Keskusta 6.12,9

33. Frans Haapasilta Kangasmetsä 6.21,2

34. Roni Järvinen Kangasmetsä 6.21,3

35. Wiljami Haapaniemi Kyynärjärvi 6.52,8

5. luokka tytöt

1. Senni Peurala Kangasmetsä 6.57,7

2. Emilia Hietaoja Hongon koulu 7.01,7

3. Maria Manner Keskusta 7.06,3

4. Fiona Smolina Kyynärjärvi 7.13,9

5. Eevi Korpunen Kangasmetsä 7.21,0

6. Venja Vehkamäki Kangasmetsä 7.31,2

7. Venla Leppäniemi Keskusta 7.47.0

8. Iisa Äpätti Keskusta 8.10,7

9. Jade Lettoranta Kangasmetsä 8.10,9

10. Ronja Korkeakoski Keskusta 8.14,6

11. Emma Luoma Kangasmetsä 8.21,6

12. Iita Harju Keskusta 8.40,2

13. Venla Henttinen Kangasmetsä 8.43,2

14. Minttu Lahtonen Kangasmetsä 8.46,3

15. Neea Lehikoinen Kangasmetsä 8.53,4

16. Nina Koivunen Keskusta 10.47,0

17. Minja Keihänen Keskusta 10.48.0

18. Heidi Flodström Keskusta 10.50,7

5. luokka pojat

1. Jere Salminen Niinisalo6.14,7

2. Eero Hakanen Hongon koulu 6.31,7

3. Aleksi Tuhkanen Keskusta 6.40,6

4. Miska Lehtinen Kangasmetsä 6.41,9

5. Vesperi Laino Kangasmetsä 6.53,5

6. Topias Pihlaja Kangasmetsä 7.15,5

7. Onni Vaajasaari Keskusta 7.27,9

8. Gaai Smolin Kyynärjärvi 7.30,4

9. Luukas Vilander Keskusta 7.32,7

10. Topi Santahuhta Kangasmetsä 7.33,3

11. Kalle Harjunen Keskusta 7.39,9

12. Jussi Aaltonen Keskusta 7.45,2

13. Hemuli Toivanen Keskusta 7.46.0

14. Veeti Karilahti Kangasmetsä 7.54.0

15. Lucas Jakobsson Keskusta 8.18,8

16. Terno Nyman Keskusta 8.27,1

17. Vertti Salonsaari Keskusta 8.59,0

18. Topi Savolainen Keskusta 9.27,1

19. Juho Huhtanen Kangasmetsä 9.40,9

20. Sami Kamppi Kangasmetsä 9.48,5

21. Tuomas Saarijoki Keskusta 10.30,3

22. Niilo Marjamäki Keskusta 10.33,4

23. Joonatan Harmaajärvi Keskusta 10.45,9

6. luokka tytöt

1.Siiri Heininen Keskusta 6.21

2.Miina Vienola Niinisalo 6.47

3.Aada Votshenko Keskusta 7.01

4.Leni Lehtinen Kangasmetsä 7.13

5.Mimosa Levula Kyynärjärvi 7.25

6.Kristiina Pahhomov Hongon koulu 7.28

7.Pinja Mäkelä Vihteljärvi 7.33,1

8.Melissa Toivonen Vihteljärvi 7.57

9.Laura Räikkälä Kyynärjärvi 8.21

10.Ilona Jokinen Keskusta 8.59

11.Elsa Hietaoja Venesjärvi 9.03

12.Elsa Rantanen Vihteljärvi 9.38

13.Iiris Juhantalo Keskusta 10.02

14.Kiira Leskinen Keskusta 10,51

6. luokka pojat

1.Leevi Pein Kangasmetsä 6.06,4

2.Lukas Lahtinen Keskusta 6.16

3.Toivo Lehtonen Niinisalo 6.17,6

4.Sasu Vuorinen Keskusta 6.19

5.Niilo Luoma Kangasmetsä 6.35

6.Eemeli Saloharju Hongon koulu 6.36,7

7.Topi Lehtinen Kyynärjärvi 6.40,5

8.Aleksi Saunaluoma Niinisalo 6.52

9.Severi Sivula Kangasmetsä 7.07

10.Niko Hämäläinen Keskusta 7.24

11.Mikko Mäkinen Keskusta 7.32

12.Aaro Luoma Vihteljärvi 7.33

13.Konsta Kauppinen Kangasmetsä 7.33,6

14.Fantte Salmi Kangasmetsä 7.51

15.Niila Marttila Keskusta 8.00

16.Andreas Hällbäka-Suratt Keskusta 8.01

17.Roope Humala Keskusta 8.01,3

18.Viljami Lähteenkorpi Keskusta 8.02

19.Joni Keihänen Keskusta 8.05

20.Pyry Kivioja Keskusta 8.08

21.Daniel Sjöberg Kangasmetsä 8.10

22.Karo Kangasniemi Kyynärjärvi 8.28

23.Waltteri Läheniemi Kyynärjärvi 8.29

24.Markus Deivis Keskusta 9.19

25.Nikodem Zyl Kangasmetsä 9.44

Osion tuoreimmat

Luitko jo nämä?

Mainos